Onderwijs, bescherming en kans op werk in Tanzania
Land: Tanzania
Duur: 01.08.22 - 31.08.26
Deelnemers: 10.388
Ik doe een gift


Jongeren in Tanzania zetten zich in voor positieve, duurzame veranderingen
In Tanzania worden de rechten van meisjes vaak geschonden. Hun toegang tot onderwijs en middelen is beperkt, waardoor ze moeilijk hun vaardigheden kunnen ontwikkelen en toegang krijgen tot duurzaam werk. Bovendien zijn meisjes en jonge vrouwen er nog steeds slachtoffer van verschillende vormen van geweld.
Dit project zet zich in voor kinderen en jongeren in de regio Mwanza, met een speciale focus op meisjes en jonge vrouwen. We zorgen voor een veilige omgeving waarin ze kunnen groeien, hun basis- en middelbaar onderwijs afronden en zich voorbereiden op een toekomst waarin ze waardig werk kunnen vinden.

Haar school
Er is een rechtstreeks verband tussen het hoge percentage schooluitval en gedwongen huwelijken. Echtgenoten hebben immers het recht om jonge vrouwen niet verder te laten leren en zwangere meisjes worden van school gehaald om uitgehuwelijkt te worden of om zich toe te leggen op hun gezin.

Haar talent
Meisjes en vrouwen krijgen geen kansen om de vaardigheden te ontwikkelen die hen toegang kunnen bieden tot een degelijke job. Bijna de helft van hen krijgt geen enkele vergoeding voor hun werk.

Haar ruimte
Geweld tegen meisjes en vrouwen wordt nog steeds aanvaard, omdat het genormaliseerd is en gerechtvaardigd wordt door schadelijke genderstereotypen.

Haar stem
Diepgewortelde sociale normen beperken de mogelijkheid van meisjes om zich te uiten en om de verwachtingen die de maatschappij hen oplegt, in vraag te stellen.
Actieve betrokkenheid van meisjes en bewustmaking van leden van de gemeenschap
Plan International benadrukt het belang van de actieve betrokkenheid van meisjes. Die actieve rol wordt mogelijk door hun leiderschapsvaardigheden te versterken, hen bewust te maken van hun rechten en hun economische onafhankelijkheid te bevorderen. Daarnaast moedigen we alle leden van de gemeenschap aan om zich hiervoor in te zetten. Zo raken gendergelijkheid en de strijd tegen geweld ingebed in het dagelijks leven.
— Rose, 20 jaar, Tanzania
"Ik kon mijn vreugde niet op toen ik voor het eerst ging werken. Ik kon eindelijk aan mijn nieuwe leven beginnen, en ook mijn dochter kan naar school gaan. Ik zal ervoor zorgen dat ze alles krijgt wat ze nodig heeft."
60
scholen
nemen deel
120
leerkrachten
opgeleid in inclusief onderwijs
909
jongeren
bereikt via 50 spaar- en kredietgroepen
60
kinderbeschermingscomités
volgen een training
200
jongeren
zijn een beroepsopleiding begonnen
Welke acties zetten we op touw?
- Leiderschapsvaardigheden aanleren
- Materialen voorzien, zoals schoolboeken en starterskits voor activiteiten die een inkomen kunnen opleveren
- Leerkrachten opleiden in inclusieve onderwijsmethodes
- Overlevers van geweld toegang geven tot kwalitatieve beschermingsdiensten
- Opleidingen voorzien over de preventie van gendergerelateerd geweld
- Opleidingen voorzien over reproductieve en seksuele gezondheid
- Productiecentra oprichten en partnerschappen aangaan met de privésector om de werkgelegenheid te verhogen
Doe een gift voor meisjesrechten
Doneer vandaag voor een toekomst waar meisjes vrij zijn.
Jouw steun draagt bij aan de bescherming van meisjes en zorgt ervoor dat ze toegang
hebben tot zorg en kwaliteitsonderwijs, voor een betere toekomst!
Vanaf 40 euro is jouw gift fiscaal aftrekbaar. Het kost dus slechts 22 euro.
Dankjewel ❤
Partners
Dit project wordt in Tanzania uitgevoerd in samenwerking met onze lokale partners, het Social Economic and Development Initiative of Tanzania (SEDIT) en de Vocational Education Training Authority (VETA). We bedanken onze trouwe donateurs voor hun steun aan dit project.